21st Century Digital Boy

Ролеви игри

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Интродукция

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
Разказвач

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
4/4  (4/4)

PostSubject: Re: Интродукция   Thu Aug 15, 2013 8:51 pm

С крайчеца на устата си Радж подхвърли ниско към Гил:
- Не можеш ли ти да го хакнеш този тип и да му избиеш тези идеи от главата? Много искам да се прибера без някакъв луд да ме е принудил да убивам... неща.
Back to top Go down
View user profile
GM
Admin

Character sheet
Име: That Guy
HP: Enough
Willpower:
999/999  (999/999)

PostSubject: Re: Интродукция   Thu Aug 15, 2013 8:53 pm

Гил понечи да отговори, но гласа го прекъсна:
- Сигурен съм, че ще пробва. Даже няма да го накажа за това. Но се съмнявам да успее.
Гил вдигна безсилно рамене.
Back to top Go down
View user profile http://21st.bulgarianforum.net
Сайлъс

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
HP: 7:
Willpower:
4/4  (4/4)

PostSubject: Re: Интродукция   Thu Aug 15, 2013 8:55 pm

Лори впери поглед в Гил за момент, сякаш обмисляше нещо. Сякаш обмисляше нещо, което засягаше и двама им. Накрая се реши.
- Мисля да си опитам шансовете.
И се запъти към изхода, тайничко надявайки се някой да я спре.

Гил я хвана за рамото:
- Остани... или утре ще съм го разбрал кой е, или наистина може всичко, за което ни заплашва.
Back to top Go down
View user profile
Вилорп

Character sheet
Име: ББ
HP: 7
Willpower:
5/5  (5/5)

PostSubject: Re: Интродукция   Thu Aug 15, 2013 8:58 pm

- Ще списваме ли някакъв договор или ще караме на честна дума. Ние ще си живеем живота вие ще ни пращате демони и ако не ги убиваме ще ни скапвате настроението? - реши да се вклюби ББ щом усети че посната тема е подмената. А и когото нещата не са в твоя полза нигона не е лошо да опиташ да поравниш шансовете. Той познаваше един адвокат специалист по дребния шрифт...

- Аз съм социопат, не кръстопътен демон. Няма никакъв договор, имате само думата ми. Обещавам ви, че да се съгласите е по-малкото зло.
Back to top Go down
View user profile
cherno_slance

Character sheet
Име: Джон Петров Младши
HP: 7: _ _ _ _ _ _ _
Willpower:
5/5  (5/5)

PostSubject: Re: Интродукция   Thu Aug 15, 2013 9:12 pm

- Чакай малко, сър Голям Задник. - намеси се Джон - Значи, щом ти кажем "да" и ще се превърнем в патрул из "Сумрака"? С малко твоя помощ, доколкото разбирам?
 Почеса се по наболата брада:
- Ми... хубо, ама ще умрем на втората пряка. Както сигурно са умрели всички преди нас. Не ти ли омръзва да гледаш едно и също?

- Вие сте първите - отвърна му Разказвача. - Честно.
Back to top Go down
View user profile
GM
Admin

Character sheet
Willpower:
999/999  (999/999)

PostSubject: Re: Интродукция   Thu Aug 15, 2013 10:33 pm

- Хм, значи имаш пресилени очаквания. - сви рамене Джон - Всички реалити шоута са скучни. А игрите са интересни... заради правилата си. Твоята игра има ли правила?
- Има - отвърна гласа. - Life sim с елементи на survival horror... или обратното. Засега не виждам причина да ви казвам пълните правила, но няма да ви пращам на сигурна смърт. Е, математическия модел на играта не е перфектен, та не мога да съм напълно сигурен.
- А положителна мотивация?
Джон се усмихна:
- Когато гледаш отгоре как симчетата се радват на някаква придобивка... е кефещо.
- Нима знанието, че сте лишили света от толкова опасни хищници и паразити не би било достатъчно? Нима като започвате нова игра знаете как ще свърши, или какви съкровища ще намерите?
ББ довърши шишето и изброи на пръсти:
- Не, не е достатъчно. Поне знам какво да очаквам. Определено знам какви съкровища могат да изпаднат и колко трябва да ми е % на търсенето, за да изпаднат.
- Съжалявам, както казах, математическия модел не е перфектен - отвърна гласа, - и ако ви го покажа би се развалил ефекта. И за тази игра няма упътване в интернет... е, освен ако не знаете как да търсите.
- Абе аз имам малко акции в гугъл - подметна ББ, - ама няма да възразя ако споделите челен оптит в търсенето на информация...
- Сега, ако ще убиваме неща като Джейн - започна Джон, - как ще се пазим от, ъъъ, каквото ми направи?
- Разбира се, очаквам да се подготвите за това, което ще ви пратя  другия път. А за информацията... е, да кажем, че част от спама, който ще получавате близките няколко дни, наистина е предназначен специално за вас.
- Уау, ние ще сме "Ангелите на Чарли", - подхвърли Радж. - Може ли да съм Фара Фосет? Винаги съм искал да съм рус.
Джон изгледа Радж. Нищо не каза. Радж изгледа Джон и му се ухили.
- Е, тогава аз искам да съм Чарли... - измърмори ББ. - Винаги съм искал да не ме убие демон.
- Съжалявам, само тази позиция вече е заета.
- А тази на сценариста? - сърказмат капеше на тлъсти лигави капки.
- Повече наблягаме на импровизация - не му остана длъжен гласа.
- Добре, пич. - каза кротко Джон. - Ок, ако се появи някой демон, ще го застрелям. Сега вече може ли да си вървим?
- Първо искам да чуя отговора и на другите. И силно ви съветвам да се организирате и да се подготвите. Няма да ви принуждавам, но иначе най-вероятно ще уцеля неподходящ за вас момент.
- Пич, бъди сигурен, че ще бъдем заедно... - отвърна Джон - до деня на погребението ти.
- Мога единствено да ви пожелая успех в начинанието - отвърна гласа. - Това би било интересно да се види.
- Мерси за пожеланието. - отвърна безизразно ченгето - Няма да те разочароваме.
Радж завъртя очи, опитвайки се да не изразява емоциите си. Искаше просто да се прибере.
- Мхм, да. Можем ли да си вървим вече?
- Най-вероятно - отвърна гласа. - Някой да е решил все пак да си пробва късмета сам?
Back to top Go down
GM
Admin

Character sheet
Willpower:
999/999  (999/999)

PostSubject: Re: Интродукция   Fri Aug 16, 2013 10:49 am

- Чакайте малко - намеси се Лаура - Джейн не беше "нещо". Верно, че се опита да ни убие, но същото искаха да направят и останалите гости. Примерно Лейси, която изведоха на носилка. Лейси не беше "нещо". Тя е момиче от Тексас, което мечтае да стане актриса и временно работи като сервитьорка. Мисля, че просто някой я контролираше. Чела съм за тези неща...
- Напълно си права - потвърди гласа. - Нещо контролираше гостите. Това нещо също така имаше люспи и през останалата част от времето приемаше формата на сенаторска съпруга.
- Стандартни халюцинации! Откъде знаем, че ние също не сме били контролирани. Най-обикновен халюциноген като пейот в питието може да предизвика видения и кошмари в будно състояние. Правителството разбира се не иска да знаем това и налага строги ограничения над тоз вид наркотици. Невежите маси са по-лесни за контролиране. Ако не се лъжа, собственикът на имението е сенатор.
- Ми да проверим. - каза Джон и описа сбито и точно какво се е случило. Какво е видял и как му е изглеждало.
После подхвърли:
- Кажи ми, че си видяла нещо различно. Моля ти се!
- Разбира се, че сме видели едно и също! Колективното подсъзание на монокултурата обработена от медиите. Доказано е, че всички американци си представят дявола по един и същ начин. Има изследвания...
- Тц, говоря за детайлите - настоя Джон.
Гил се ухили:
- Явно една конспирация не ти стига, трябва да сложиш още пет върху нея.
- Човекът е сенатор, Гил! Имай малко прозорливост - образова го Лау. - Вероятно именно той е на микрофона и всичко това е част от някакъв план да убие жена си и да се измъкне безнаказано.
- Много обичам луди хора - намеси се гласа. - Измислят неща, за които никога не бих се сетил.
- Ти сериозно ли? - попита съвсем сериозно Джон.
- Богаташите правят такива неща - каза Лау.
- Такъв план е толкова сложен, че издънките са неизбежни. Просто... не се прави така. Като ченге ти го казвам.
Джон се навъси:
- Всъщност, колкото по-просто е изпълнението, толкова по-малко улики остават. Понякога е... направо вбесяващо. Когато наистина няма нищо на мястото.
- Не се опитвай да прилагаш логика при разговор с нея - намеси се Гил. - Няма смисъл.
- Мания за величие и усещане за безнаказаност. Макар да имат власт, не могат да я почувстват ако не мачкат обикновените хора. Затова има нужда от публика, от нас - продължаваше Лау. - Сигурно е излишно да те предупреждавам, че този разговор се записва.
- А мотивите за убийството? - попита Джон - Оригиналната Джейн е била готина мацка. Без крила, люспи и телепатична власт. Гадже мечта. За какво му е на сенатора да я убива?
- Всъщност това е оригиналната Джейн - вметна гласа. - Убива хора ритуално от двайсет години.
- Той е сенатор, един от малцината богоизбрани - отвърна Лау. - А готини мацки има нявсякъде.
- Малко снижаваш критериите, Лау. - сви рамене Джон - Истински готините мацки всъщност са кът. Те са принцеси отвътре... Кучки, но принцеси. Ако ме разбираш.
Погледна към близката камера:
- Аз ще си купя един пълнител със сребърни патрони. За останалите не знам. Та ще ме пускаш ли вече да си вървя?
- Последен въпрос. Госпожо Уейфър, убийството беше извършено с вашето оръжие. Дори няма да се наложи да положа кой знае какво усилие да ви натопя. Можете да излезете веднага през тази врата, и от утре да ви преследват като убийцата на сенаторска съпруга. Или може да сведете глава и да приемете случилото се. Не ме интересува в какво вярвате, само какво ще направите.
- Всъщност, за какво ти е формалното ни съгласие? - на ченгето наистина му стана любопитно - Чудовища може да ни пращаш и без съгласието ни.
- Защото записва разговора и иска да се инкриминираме сами. Помисли малко.
- А ако ти трябва нашето действително доброволно съгласие на някакво мистично ниво... сори. - полицаят имаше дяволски монотонен глас - Докато ни държиш тук и изтръгваш това съгласие насила... няма как в същото време да е наистина, ама наистина доброволно.
- О, ще ви ги пращам. Просто искам сами да си осигурите някакъв шанс. Госпожо Уейфър, последен шанс. Останете с другите и ще имате шанс. Искате или не, ще играте, въпроса е колко време ще продължи играта.
- Ето виждаш ли? - рече Джон - Нямаш нужда от съгласието й. Пък и то наистина ще е изтръгнато съгласие. Кухо. Така че защо не ни пуснеш? Пък ние ще се погрижим да сме заедно... докато разберем с кой си имаме работа.
- Така е, нямам нужда от съгласието ви. Вие имате. Свободни сте да си вървите. Съветвам ви да не правите глупости, вече споменах какви ще са последиците. Особено вие, госпожо Уейфър. И преди моята намеса, вече всички ви сметнат за луда, която бълва теории на конспирациите. Наистина няма да ми е нужно много. Играта започва.
- Момент. - Джон се намръщи. - Имаше условие, сър Голям Задник. Че ако се явим в голямата зала, няма да ни замесваш в убийството на сенаторшата. Поне да започнем играта на чисто. Ти обеща.
- Не, обещах, че който не дойде ще влезе в затвора за убийството ѝ. Спомням си думите си много добре.
- Да, ама ти самият не дойде в залата. А ти я уби.
- Млъкни, Джон! Предупредих те за това! Признаваш престъпление което не си извършил. За протокола, аз не съм убивала никого. Ейми уби Джейн. С моя пистолет.
- Лау, престани. Без прокурорско постановление и съдийско разрешение, записът от камерите е просто боклук. И дори да си издейства такова, Джейн пак ще е мъртва от преди датата на изваждането на разрешение. А ако може да си извади съдийско разрешение за СРС със задна дата... за какво са му признанията ни.
Джон въздъхва тежко и продължително:
- Задник, аз все пак ще си свърша работата на ченге.
Поглежда към Лау:
- Сестро, наистина не ми е много добре. Осигури ми някакви листи и химикалка. И виж дали телефоните са включени. Все още имаме труп в краката си.
- Защо още му говориш, той каза да си вървим - отвърна тя. - Върви в полицията, говори с адвоката си, аз ли да те уча, как да си вършиш работата.
- Не мога да напусна местопрестъпление! Аз съм полицията на това място.
- Глупости! Според мен просто те тресе Стокхолмски синдром. Ама много здрав. Тръгвай след мен.
- Не, ние сме полицията на това място - каза някой, който стоеше на вратата. Оказа се пича с очилата и карабината. - Шефа каза, да си тръгвате. И да внимавате с глупостите.
Back to top Go down
GM
Admin

Character sheet
Willpower:
999/999  (999/999)

PostSubject: Re: Интродукция   Fri Aug 16, 2013 10:57 am

След като ги изведе от къщата, мъжа се обърна към Ейми:
- Госпожице Карлсън, шефа каза, че можете да си вървите. Няма да се намесва в живота ви - след това се обърна към другите. - Съжалявам за всичко, но ми плаща прекалено добре.
Ейми погледна Радж, каза тихо "съжалявам" и тръгна нанякъде. Мъжа с карабината влезе отново в сградата.
Гил се огледа и предложи:
- Предлагам който ще прави, каквото ни се каза, да идва у нас. Има достатъчно място и ресурси да се подготвим спокойно и иконома ми е бил военен медик, ще може да помогне. А и на мен ми предстоят няколко часа пред компютър. Който иска да пробва сам... Е, успех, тоя вътре достатъчно се опитваше да ни убеди.
Back to top Go down
Вилорп

Character sheet
Име: ББ
HP: 7
Willpower:
5/5  (5/5)

PostSubject: Re: Интродукция   Fri Aug 16, 2013 11:02 am

- Аз така и така трябва да мина през твойто къщи да си вземе нещата та идвам - сви рамене Б О`Броян.
Back to top Go down
View user profile
Разказвач

Character sheet
Име: Радж Аравинда
HP: 8: X
Willpower:
4/4  (4/4)

PostSubject: Re: Интродукция   Fri Aug 16, 2013 11:35 am

- Мерси, достатъчно гостоприемство събрах за една нощ, - кисело отговори Радж на поканата. - Искам да се прибера, да взема душ и да се наспя без непрекъснато да гледам тиквата ти, Бейтс.
- Както решиш - вдигна рамене Гил. - Ще ти се обадя ако открия нещо.

Продължава тук (Радж)
Back to top Go down
View user profile
Сайлъс

Character sheet
Име: Лорейн Несбит
Willpower:
4/4  (4/4)

PostSubject: Re: Интродукция   Fri Aug 16, 2013 11:46 am

- Идвам с теб, - обърна се Лори към Гил*. - Май ще трябва твоят човек да ми позакърпи рамото...

------------
*ZOMG, какъв невероятен обрат, това никой него очакваше
Back to top Go down
View user profile
cherno_slance

Character sheet
Име: Джон Петров Младши
HP: 7: _ _ _ _ _ _ _
Willpower:
5/5  (5/5)

PostSubject: Re: Интродукция   Fri Aug 16, 2013 9:38 pm

- Патлака и колата ми са при тебе! - каза Джон. Освен това... искам да съм наблизо, когато разбереш кой е тоя. Нали чаткаш?
Back to top Go down
View user profile
LauTheWaif

Character sheet
Име: Alaura Waifre
Willpower:
5/5  (5/5)

PostSubject: Re: Интродукция   Sat Aug 17, 2013 1:56 pm

- Настоявам да видя, какво става с останалите ми вещи! Ако някой е задигнал и техниката, просто ще откача.

Продължава тук
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Интродукция   

Back to top Go down

Интродукция
View previous topic View next topic Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5